Amsterdam
Bron

Op deze afbeelding, gemaakt door fotografe Jutka Rona, zie je de Prinsenhofconferentie van 1984. Deze conferentie werd georganiseerd door de gemeente Amsterdam in samenwerking met migrantenorganisaties en antiracisme-initiatieven.

Op de bovenste rij foto’s is de toenmalige burgemeester van Amsterdam, Ed van Thijn, te zien. Hij spreekt hier de bezoekers van de conferentie toe. In de rijen daaronder zie je beelden van jongeren die met elkaar in debat zijn.

De Prinsenhofconferentie was een bijzondere gebeurtenis. Voor het eerst kregen Amsterdammers met een migratieachtergrond vanuit het gemeentebestuur een podium om te spreken over hun ervaringen met racisme, discriminatie en onrecht. Een jaar vóór de conferentie werd de vijftienjarige Kerwin Lucas Duinmeijer door een skinhead vermoord vanwege zijn zwarte huidskleur. Deze moord schudde Amsterdam diep en vormde een keerpunt: eerder genegeerde frustraties kwamen aan de oppervlakte. De Prinsenhofconferentie was een direct gevolg van deze maatschappelijke onrust.

Wil je meer weten over de Prinsenhofconferentie? Klik hier voor meer informatie.

Herkomst

Maker

Jutka Rona

Datering

1984

Collectie

Collectie Jutka Rona / MAI.

Nummer

30781-92014

Link

https://archief.amsterdam/inventarissen/file/db6f114d-3b9b-57c5-e053-b784100af9aa

Gerelateerde thema's

Canon van Amsterdam

Beschikbare tools

Overzicht van bron(nen) op de kaart

Alle bronnen